Skip to main content
BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

“ A nechť je vždy v našich srdcích láska a vděčnost, že veliký Stvořitel všech věcí ve své lásce k nám  na louky a pole seslal rostliny pro naše uzdravení.“

Edward Bach, Dvanáct léčitelů a další přípravky (1933)

Historie:

Autorem květové terapie je anglický lékař Dr. Edward Bach (1886-1936), který působil jako bakteriolog a homeopat. Měl velmi silný vztah k přírodě a člověka chápal jako její neoddělitelnou součást. Svůj život proto zasvětil hledání léčebné metody, která využívá přírodní prostředky. Při svém léčení se nezaměřoval jen na tělesné potíže, ale velmi si všímal také povahových vlastností a psychického založení svých pacientů. Zjistil, že nemoc vzniká v důsledku špatného stavu mysli, což vede k narušení tělesných funkcí, protože mysl automaticky řídí duševní i tělesný stav člověka.

Svým pacientům Dr. Bach připomínal, že nemoc přichází proto, že nežijí v souladu se svou přirozeností a nejdou ve svém životě po správné cestě. Podle jeho slov úplné léčení nemůže existovat beze změny životního stanoviska, bez duševního míru a vnitřního pocitu štěstí.
S těmito terapiemi se krásně doplňují.

Možnosti použití

Uvedu jen pár možností za všechny,  jelikož by to bylo svým rozsahem spíše na knihu.

 • Máte doma např. uplakané miminko?
 • … nebo dítě, které se neumí zdravě prosadit v kolektivu?
 • … dospívajícího teenagera se kterým si nevíte rady?
 • … nebo přepracovaného manžela?
 • … prožíváte stres, obavy…?
 • … ztratili jste někoho blízkého a nějak se Vám již nechce žít?
 • …jsou před Vámi náročné zkoušky a V y máte strach, jak to zvládnete?
 • …chcete změnit povolání, ale máte malé sebevědomí a strach z nového?
 • …rozvedl/a  jste se a cítíte strach z dalšího vztahu, či ze samoty?
 • Uniká Vám smysl života a tím Vás i opouští radost a motivace?
 • …chtěl/a byste být  více sama sebou, ale  nenacházíte v  okolí podporu?

Jak květové esence působí:

Dr. Bach se přesvědčil, že negativní stavy mysli (např. strach, obavy, nejistota, úzkost, beznaděj, roztržitost, malé sebevědomí, apatie, deprese, beznaděj, nerozhodnost, pesimismus, rezignace, agresivita, zlost, vyčerpanost, nerozhodnost apod.) je možné kladně ovlivnit. K přeladění z negativních stavů mysli do pozitivních našel v přírodě rostliny s velkou léčivou silou a nazval je „rostliny vyššího řádu“. Z těchto rostlin pak vyrobil esence a začal je používat ve své praxi.

V průběhu několika let vyrobil 38 esencí, které postihují každé duševní rozpoložení člověka a Krizovou esenci jako prostředek první pomoci (užívá se při zatěžujících situacích jako je šok, stres, nehoda, operace, při psychických i fyzických bolestech, atd.).

Bachovy esence jsou naprosto bezpečné, bez vedlejších účinků a návyku a může je užívat každý (děti, ženy v těhotenství i při kojení, nemocní i staří lidé). Jejich předností je, že jsou přírodního původu, bezpečné a naprosto snášenlivé a proto mohou být bez problémů užívané i dětmi ať už v domácím prostředí, předškolních či školních kolektivech, nebo jako v některých evropských zemích jako účinný doplněk klasické lékařské péče.

Bachovy esence jsou pomocníky celé rodině od narození až po okamžik smrti, jelikož nabízí účinnou pomoc na poli harmonizace lidské psychiky.

Nenahrazují lékaře, ale jsou vynikající podporou klasické léčby, jejíž účinky nekříží, nýbrž umocňuje, jelikož uvolňují blokovaný psychický potenciál a tím pozitivně podporují proces léčby.

Jsou unikátním pomocníkem při léčbě hyperaktivity, atopického ekzému, snížené imunity, při léčbě rakovinných nádorů atd., jelikož uvolňují blokovaný psychický potenciál a tím pozitivně podporují proces léčby. Nekříží účinky léků ani homeopatik.

Ve vyspělých zemích Evropy proplácí výlohy s touto formou terapie spojené zdravotní pojišťovna. U nás se s úžasným působením těchto esencí teprve seznamujeme. Krizová esence je světově známá a ve Velké Británii je prvním lékem, který je podán ošetřujícím personálem postiženému při šoku, zranění, záchvatu orgánů. Esencemi můžeme léčit i naše zvířátka a pomoci k růstu květinám. Mají prakticky neomezenou možnost využití.

Nabízím Vám možnost citlivé konzultace a výběr květových  esencí Vám na míru. Ta cesta nemusí být bezbolestná, ale výsledek stojí za to.

Cena hodinové konzultace s namícháním lahvičky na míru 500,-Kč

Namíchání stejné lahvičky (bez konzultace) 250,-

Ke Kraniosakrální terapii a Bowenově tlakové masáži jsou zdarma.
S těmito terapiemi se krásně doplňují.

noemi leziDnes již věda potvrzuje, že trvají-li déle v naší psychice negativní stavy či postoje, mohou velmi ovlivňovat kvalitu našeho života a z dlouhodobého hlediska vedou k nejrůznějším nemocem, jako jsou deprese, poruchy imunity, ekzémy, rakovina, únavový syndrom apod. Je tedy proto nejlépe začít s prevencí co nejdříve.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Prohlášení o Cookies
Tato stránky používá cookies ke zjištění návštěvnosti stránek.